ایجاد وب سایتساخت وبسایت سازطراحی سایتنرم افزار طراحی وب سایت

متخصص UI

متخصص UI یا طراح رابط کاربری وظیفه طراحی ظاهر و پوسته‌ی قالب سایت شرکتی، قالب سایت شخصی و نرم افزار یا وب سایت را بر عهده دارد.

یک نرم افزار، اپلیکیشن، وب سایت یا سایر برنامه های مجازی که امکان لمس شدن را برای کاربر ندارند، نیاز به متخصص UI برای طراحی حرفه ای سایت یا نرم افزار را دارند؛

رابط کاربری تنها راه ارتباطی کاربر با سیستم‌های مجازی خواهد بود.

متخصص UI یا طراح رابط کاربری در هنگام ساخت سایت یا نرم افزار، در صورت طراحی حرفه ای سایت میتواند تجربه کاربری بسیار شیرینی را برای افراد به جای بگذارد.

متخصص UI با طراحی مناسب میتواند سبب شود تا بازدید از وب سایت شما چند برابر شود و یا تعداد کاربرانی که برای استفاده از اپلیکیشن شما مشتاق هستند را افزایش دهد.

یک متخصص UI و طراح رابط کاربری باید در هنگام ساخت سایت بهترین طراحی سایت را برای برقراری ارتباط موثر با کاربران ارائه کند.

برای این منظور باید نیازها و فعالیت های کاربران را پیش بینی کرده و اطمینان حاصل کند که رابط کاربری دارای عناصری است که سبب دسترسی آسان و درک راحت چگونگی کار کردن با نرم افزار می‌شود.

انتخاب عناصر رابط

معمولا کاربران، با عناصر استانداردی که در هر نرم افزار و سایت استفاده می‌شود، آشنایی دارند و می‌دانند آیکون ها و علائم عمومی و استاندارد چگونه کار میکنند.

طراحی حرفه ای وب سایت زمانی حاصل می‌شود که سعی کنید طراحی و رنگ بندی عناصر شناخته شده را کاملا براساس استانداردهای موجود انجام دهید.

ساخت سایت با استفاده از یک سایت ساز آنلاین مانند رایو میتواند در رعایت استانداردها به شما کمک کند.

طراحی سایت رایگان آنلاین با استفاده از سایت ساز به دلیل رعایت استاندارهای جهانی میتواند به متخصص UI برای طراحی حرفه ای سایت کمک کرده و سبب کارایی بیشتر شود.

انواع عناصر رابط استاندارد را میتوان بدین صورت نام برد:

دکمه ها (Buttons)، لیست های کشویی (Drop Down)، دسته بندی ‌ها، فیلد تاریخ، نوار ابزار (Toolbar)، جستجو (Search Bar)، راهنما و اعلان ها.

قوانین طلایی برای متخصص UI

رابط کاربری را ساده نگه دارید!

در حین درست کردن سایت و نرم افزار خود به ساده بودن رابط کاربری توجه نمایید.

یک ظاهر شلوغ با محتوای وب سایت سنگین میتواند کاربران شما را گیج و آشفته کند.

ظاهر و مدیریت محتوای سایت و نرم افزار خود را براساس میزان توانایی مخاطبین مورد نظر طراحی کنید.

ایجاد یکپارچگی و سادگی در پوسته ظاهری می‌تواند برای کاربران خوشایند باشد و سبب شود تا فعالیت های خود را بسیار ساده تر و سریع تر انجام دهند.

عناصر مهم را در دید قرار دهید و از فضاهای خالی در جاهای مناسب استفاده کنید.

از رنگ آمیزی مناسب استفاده کنید!

خدمات طراحی سایت خود را به گونه‌ای انجام دهید که رنگ آمیزی مختص به خود را داشته باشد و بازی با رنگ ها و کنتراست را به گونه ای انجام دهید که توجه کاربر را به قسمت مورد نظر شما جلب کند.

از تایپوگرافی کمک بگیرید!

اندازه قلم های استفاده شده در ساخت سایت حرفه ای، رنگ آنها و نوع فونت بسیار اهمیت دارد؛

ترتیب متون و محتوای وب سایت و توجه به خوانایی و قابلیت اسکن شدن را در نظر بگیرید.

اطلاع رسانی کنید!

متخصص UI باید همواره از کارکرد درست تمامی ماژول‌ها اطمینان حاصل کند و در صورت وجود اختلال، مورد را به کاربران اطلاع رسانی نماید.

برای مثال، در فروشگاه های اینترنتی در صورت عدم کارکرد صحیح سفارش گیری و عدم اطلاع مشتری از این مورد سبب ناامیدی و انصراف از خرید خواهد شد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + شانزده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای خرید رایو تماس بگیرید!