ایجاد وب سایتساخت وبسایت سازطراحی سایتنرم افزار طراحی وب سایت

طراحی سایت تک صفحه‌ ای

طراحی سایت تک صفحه ای همانطور که از اسم آن پیداست، به وب سایتی اطلاق می‌شود که تنها در یک صفحه و بر روی یک دامنه ایجاد شده است. طراحی سایت تک صفحه‌ای یکی از روش‌های متداول در طراحی وب سایت است که بسیاری آن را می‌پسندند و برای وب سایت سازمان خود بکار می‌گیرند.

یک شرکت طراحی سایت، قطعا در نمونه‌های طراحی وب سایت که قبلا انجام داده (رزومه)، طراحی سایت تک صفحه ای نیز انجام داده است؛ اما برخی از شرکت های طراحی سایت صرفا در این حوزه فعالیت داشته و فقط وب سایت تک صفحه ای طراحی می‌کنند.

در وب سایت تک صفحه ای، تمامی مطالب و محتوای یک وب سایت در یک صفحه در دسترس است و با حرکت موس (Scroll) اطلاعات وب سایت قابل رویت می‌باشد. هیچ گونه صفحه‌ای مجزا برای مطالب وجود ندارد و هیچ نیازی به کلیک کردن نیست.

تنها با بالا و پائین بردن اسکرول موس (Mouse Scroll) می‌توان محتوای وب سایت را مشاهده کرد. در این گونه وب سایت ها، لینکدهی به سایر صفحات به ندرت صورت می‌گیرد.

موارد استفاده از طراحی سایت تک صفحه ای

سایت های تک صفحه ای، برای وب سایت ‌هایی که محتوای کمی دارند، بسیار مناسب است تا تمام اطلاعات به صورت یکجا نمایش داده شوند. برای مثال معرفی یک کارخانه، معرفی یک شخص مشهور (وب سایت شخصی)، معرفی یک گروه موسیقی و … .

دلایل استفاده از طراحی سایت تک صفحه ای

استفاده از این نوع طراحی وب سایت توسط یک شرکت طراحی سایت، به چند دلیل صورت می‌گیرد که در ادامه به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

سرعت بارگزاری وب سایت برای بازدیدکنندگان

وب سایت‌های پیچیده و با حجم اطلاعات بالا که برطبق استانداردهای روز برنامه‌نویسی وب نیز طراحی نشده‌اند، با سرعت بسیار بالایی بارگذاری می‌گردد. چنین وب سایت‌هایی، مشتری را از خود فراری می‌دهند؛ به این علت که مدت زمان زیادی از مخاطب برای بارگزاری محتوای سایت تلف خواهد شد.

در مواقعی که حجم اطلاعات یک وب سایت بالا نباشد، طراحی سایت تک صفحه ای گزینه‌ی مناسبی خواهد بود. به این دلیل که حجم اطلاعات وب سایت در مدت زمان اندکی بارگزاری شده و تمام آنچه که یک وب سایت نمایش می‌دهد با سرعت مناسب برای کاربر قابل رویت می‌باشد. بنابراین، یکی از دلایل محبوبیت و انتخاب این نوع از طراحی وب سایت، پیمایش (Loading) سریع می‌باشد.

سهولت دسترسی اطلاعات و محتوای وب سایت

با وجود اینکه وب سایت تک صفحه ای (One-Page) فضای اندکی برای اطلاعات و محتوای وب سایت در اختیار شما می‌گذارد، اما می‌بایست از این فضا به بهترین نحو استفاده گردد.

شرکت طراحی سایت بهتر است در این زمینه به نیاز و سلیقه‌ی مشتری توجه کرده و اطلاعات وی را با الویت‌بندی در وب سایت قرار دهد.

استفاده از تصاویر، اشکال هندسی، علائم، اینفوگرافی (Infographic) و … می‌تواند ظاهر یک وب سایت تک صفحه ای را زیباتر کرده و در انتقال اطلاعات به بازدیدکننده مؤثر واقع شود.

سرویس سایت ساز رایو

سایت ساز هایی وجود دارند که به صورت تخصصی طراحی تک صفحه ای را دنبال می‌کنند و برای وب سایت‌هایی که اطلاعات محدودی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اما سایت ساز آنلاین شرکت دانش بنیان فراداده که با نام تجاری رایو روانه بازار شده است، قابلیت ساخت سایت حرفه ای را در اختیار کاربر می‌گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 7 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای خرید رایو تماس بگیرید!