ایجاد وب سایتطراحی سایت

اهمیت سایت برای کسب و کار و ضرورت داشتن وب سایت

اهمیت سایت برای کسب و کار و ضرورت داشتن وب سایت در عصر حاضر، همانند اهمیت اکسیژن برای حیات انسان است. شاید درک این مطلب تا چند سال پیش برای بسیاری از افراد به راحتی درک آن در عصر امروز نبود. اما اکنون تقریباً هر کسی که با دنیای اینترنت و کسب وکار سر و کار دارد، از اهمیت سایت برای کسب و کار آگاه است. جدا از کسب و کارها، ضرورت داشتن سایت برای برندهای شخصی نیز حائز اهمیت زیادی می‌باشد.

ضرورت داشتن وب سایت نیز باعث شده است تا مشاغل مختلفی در این زمینه به وجود بیایند. به عنوان مثال، طراحی، کدنویسی و ساخت سایت یکی از پردرآمدترین مشاغلی است که ضرورت داشتن سایت آن را به وجود آورده است.

همچنین، اهمیت سایت برای کسب و کارها باعث شده است ایده‌هایی به بهره‌برداری برسند که سرعت و کیفیت طراحی سایت را نیز بهبود بخشند. سایت ساز آنلاین از ابزارهایی است که می‌تواند نیاز کسب و کارها و ضرورت داشتن وب سایت را به سرعت تامین نماید.

اهمیت سایت برای کسب و کار در چیست؟

اهمیت سایت برای کسب و کارهای مختلف در این است که بتوانند گستره و دامنه فعالیت خود را از حالت سنتی خارج کرده و وارد بازارهای بزرگتر شوند. ضرورت داشتن وب سایت باعث شده است تا تجارت‌های مختلف قادر باشند فعالیت‌هایی را انجام دهند که امکان آن در دنیای سنتی وجود ندارد. اهمیت سایت برای کسب و کار نیز با همه‌گیر شدن دنیای مجازی و پررنگ‌تر شدن مفهوم دهکده جهانی، بیش از پیش خود را نشان داده است. به همین دلیل نیز روز به روز مخاطبان بیشتری از اهمیت سایت برای کسب و کار‌ آگاه می‌شوند.

از مهم‌ترین دلایلی که اهمیت سایت برای کسب و کارها را ایجاب می‌کند، این است که افراد ترجیح می‌دهند به جای تلف کردن وقت خود در ترافیک‌های خیابانی و جابجا شدن در محیط‌های شلوغ شهری، زمان خود را به سریع‌ترین شکل ممکن برای یافتن نیازهای خود در دنیای اینترنت مصرف کنند. به همین دلیل است که ضرورت داشتن وب سایت باعث شده است تا فروشگاه‌های اینترنتی نیز با رونق زیادی روبرو شوند.

به طور کلی، می‌توان دلایلی که در اهمیت سایت برای کسب و کار وجود دارد را در عناوین زیر خلاصه کرد.

 • اقتصادی بودن وب سایت

راه اندازی یک سایت در ابتدای امر و در زمان فعالیت آن، مستلزم صرف کردن هزینه‌هایی است که اجتناب‌ناپذیرند. عمده هزینه‌‌ای که برای راه‌اندازی یک وب سایت صرف می‌شوند عبارتند از: هاست، دامنه و طراحی سایت. از بین این سه مورد، بیشترین هزینه، صرف طراحی سایت می‌شود. البته امروزه به لطف ابزارهای مختلف از جمله سایت ساز، این هزینه به حداقل میزان خود رسیده است.

هرچند هزینه طراحی سایت نیز در مقایسه با راه‌اندازی یک فروشگاه فیزیکی، اصلاً به چشم نخواهد آمد. از طرفی نیز، فعالیت فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی نیز توقف نداشته و می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته تمامی اقدامات لازم برای تامین نیازهای مشتریان را به انجام برسانند. از همین رو، ضرورت داشتن وب سایت و اهمیت سایت برای کسب و کار، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌هایی می‌شود که در فضای سنتی بسیار سرسام آور خواهند بود.

 • بازاریابی محتوا؛ قوی‌ترین ابزار مارکتینگ در دنیای حاضر

به جرات می‌توان گفت که در حال حاضر، تمام کسب و کارهای موفق بر پایه استفاده از محتوا برای فروش محصولات خود فعالیت می‌کنند. موتورهای جستجو بدون صرف هیچ گونه هزینه‌ای قادرند تمامی امور بازاریابی یا تجارت شما را انجام دهند. به وقوع پیوستن این امر، مستلزم این است که به تکنیک‌های محتواسازی در وب سایت آشنا بوده و ویژگی های بهترین طراحی سایت را به خوبی بدانید.

با درک اهمیت سایت برای کسب و کار و به کار گرفتن تکنیک‌های سئو، قادر خواهید بود با استفاده از فرآیند بازاریابی درونگرا، مشتریانی را جذب کسب و کارتان نمائید که به عنوان کانال‌های درآمدی مطمئن و درازمدت، باعث بقای تجارت شما شوند. در این خصوص، لازم است بدانید که هر مشتری واقعی، تنها یک کلیک با سایت شما فاصله دارد. پس از اهمیت سایت برای کسب و کار خود غافل نشوید!

 • جلب اعتماد مشتریان

مهم‌ترین عاملی که باعث آغاز شدن فرآیند خرید و فروش کالا و خدمات می‌گردد، ایجاد اعتماد است. تا زمانی که مشتری به کسب و کار شما اعتماد نداشته باشد، هیچ درآمدی از جانب آنان عائدتان نخواهد شد.

به یادتان باشد که مشتریان، پیش از خرید کردن محصولات و خدمات، اعتماد را از شما کسب کرده‌اند. بنابراین داشتن یک وب سایت خوب و حرفه‌ای می‌تواند به عنوان رسانه‌ای جهت بازتاب شدن اعتماد مشتریان به نمایش گذاشته شود.

همچنین، قادر خواهید بود با درج کردن مجوزها و گواهینامه‌های کسب و کارتان در وب سایت، بخش عمده‌ای از فرآیند فروش و بازاریابی را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید.

 • افزایش دامنه فروش

همه کسب و کارهای بزرگ سعی دارند که رویه‌ای را پیش بگیرند تا بتوانند حتی در زمان خواب مدیران و کارمندان نیز با درآمدهای قابل توجه روبرو باشند.

به وقوع پیوستن چنین نگرشی، جز با داشتن یک وب سایت حرفه‌ای و پربازدید و حضور در دنیای اینترنت امکان‌پذیر نمی‌باشد. اگر محصول یا خدمتی دارید که قابلیت عرضه در دنیای اینترنت را دارد، بهتر است معطل نکرده و هرچه سریع‌تر برای به انجام رساندن این عمل اقدام نمایید. با یک بار هزینه و تلاش در جهت به کامیابی رسیدن در این فضا، قادر خواهد بود تا سالیان دراز، قیف درآمدی شما را پر نگه دارد.

 • دیگر مزایای داشتن وب سایت برای کسب و کارها

اهمیت وب سایت برای کسب و کار، مزایای دیگری نیز به همراه خود دارد. ایجاد ارتباط موثر و تعامل با مشتریان و مخاطبان، ارائه با کیفیت‌تر و بهتر خدمات پس از فروش، برندسازی موفق‌تر و سریع‌تر و نیز پیش بردن موازی چندین پروژه، از جمله مزایای دیگری هستند که داشتن وب سایت برای کسب و‌ کار‌ها به ارمغان خواهد آورد.

چه مشاغلی به وب سایت نیازمندند؟

عصری که در آن به سر می‌بریم، تماماً به اینترنت و حضور در دنیای مجازی وابسته است. به گفته بسیاری از متخصصان و آینده‌پژوهان، عدم حضور در دنیای مجازی و نداشتن هویت در جهان اینترنت، به معنای عدم حضور و نیستی در دنیای واقعی نیز به شمار می‌آید.

در بسیاری از موارد، مشتریان برای مطمئن شدن از اعتبار کسب و کارها، اقدام به گوگل کردن و جستجوی آن‌ها در فضای اینترنت می‌کنند. به همین دلیل، به جرات می‌توان گفت که جز در مواردی اندک، تقریباً هر نوع کسب و کاری به داشتن وب سایت برای خود محتاج است. اما به طور کلی، می‌توان کسب و کارهایی که نیاز به وب سایت دارند را بنا به کاربری آن‌ها در دسته‌های زیر خلاصه کرد:

 • سازمان‌های اطلاع‌رسانی و خبری
 • فروشگاه‌های اینترنتی
 • مراکز علمی و پژوهشی
 • مراکز تفریحی، آموزشی و سرگرمی
 • کسب و کارهای آنلاین و استارتاپ‌ها
 • شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی
 • مراکز خدماتی و سرویس‌دهی

تشخیص اینکه چه کسب و کارهایی به داشتن وب سایت احتیاج دارند، مستلزم این است که به وجود داشتن برخی از ویژگی‌ها در آن کسب و کارها پی ببریم.

اینکه فکر کنیم همه فروشگاه‌ها به داشتن سایت احتیاج دارند یا اینکه همه آموزشگاه‌های موسیقی لازم است وب سایت داشته باشند، امری ساده‌لوحانه است. افرادی هم که دلایل بسیار برای فروش سایت به شما را تبلیغ می‌کنند، نیز خیلی جدی نگیرید! مهم‌ترین دلایلی که ضرورت داشتن وب سایت برای کسب و کارها را پررنگ می‌کنند را در ادامه توضیح می‌دهیم.

1. یک محصول یا خدمت برای ارائه کردن دارید!

این اولین دلیلی است که برای راه‌اندازی سایت کسب و کار خود به آن احتیاج خواهید داشت. برای داشتن یک وب سایت موفق و کسب درآمد از آن لازم است محصول یا خدمتی برای ارائه کردن داشته باشید. در غیر این صورت، هیچ دلیلی برای راه‌اندازی سایت وجود نخواهد داشت.

2. به دنبال ساخت یک برند هستید!

داشتن یک وب سایت می‌تواند فرآیند برندسازی یا برندینگ کسب و کار شما را به طرز فوق‌العاده‌ای سرعت دهد. استفاده از قدرت تولید محتوا و حضور در فضای مجازی می‌تواند منجر به خلق برندی شود که سالیان سال در اذهان مردم باقی بماند. به طور کلی، برندسازی را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:‌ برندینگ شخصی و برندینگ شرکتی. با ساختن برند خود می‌توانید تا سال‌ها از درآمدی که برایتان خواهد داشت، لذت ببرید.

3. می‌خواهید از طریق بازاریابی محتوا درآمد کسب کنید!

داشتن مهارت در یک حوزه خاص می‌تواند درآمدهای زیادی را برای شما ایجاد کند. به فرض اینکه شما مدیر مسئول یک باشگاه ورزشی هستید و اطلاعات جامعی نیز در حوزه ورزش، تغذیه و سلامت دارید. اما حوزه کاری شما محدود به باشگاه ورزشی‌تان است و قصدی هم برای جلب مشتری از طریق سایت ندارید.

در چنین مواردی، راه‌اندازی یک وب سایت ورزشی و تولید محتوای تخصصی در آن می‌تواند درآمد جانبی قابل توجهی را ایجاد نماید؛ چرا که رشد کردن در موتورهای جستجو باعث می‌شود تا بتوانید برنامه‌های ورزشی، سیستم‌های تغذیه‌ای و حتی محصولات مکمل را از طریق آن به فروش برسانید. تبلیغات نیز یکی دیگر از کانال‌های درآمدی قابل قبول در این زمینه می‌باشد.

4. به دنبال ایجاد ارتباط بهتر هستید!

داشتن سایت می‌تواند ارتباط خوبی بین شما و مشتریان‌تان برقرار نماید. ساده‌ترین شکل آن این است که در روزهای خاصی که سالگرد تولد مشتری‌تان است، پیام تبریکی برای او بفرستید و یک بار دیگر، برندتان را در ذهن او یادآوری کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای خرید رایو تماس بگیرید!