ایجاد وب سایتساخت وبسایت سازطراحی سایتنرم افزار طراحی وب سایت

طراح رابط کاربری

طراح رابط کاربری یکی از افرادی است که در پروسه درست کردن سایت بسیار تاثیرگذار است و باید به تمامی اصول طراحی سایت حرفه ای مسلط باشد.

طراح رابط کاربری زیر مجموعه‌ای قابل توجه از UX یا طراحی تجربه کاربری است. آنها هر دو هدف یکسان دارند: ارائه یک تجربه مثبت برای کاربر با رعایت اصول طراحی سایت حرفه ای!

در یک تعریف ساده تر UI یا رابط کاربری چیزی است که شما برای برقراری ارتباط با یک محصول استفاده می کنید، در حالی که UX یا تجربه کاربری در مورد چگونگی این تعامل بحث می کند.

در مورد تفاوت بین UX و UI در مقالات دیگر بحث شده است، اکنون سعی خواهیم کرد تنها به UI بپردازیم.

شاید استفاده از یک سایت ساز مانند رایو با توجه به تنوع زیاد در زمینه پوسته یا قالب سایت به طراحان UI برای ساخت سایت کمک بسیار زیادی کند.

فهرست محتوا (با کلیک روی هر عنوان، به آن قسمت منتقل می‌شوید) پنهان

طراح رابط کاربری

فردی که به عنوان طراح رابط کاربری در یک پروژه همکاری میکند، علاوه بر مهارت در طراحی سایت حرفه ای باید ویژگی های دیگری را برای درست کردن سایت نیز داشته باشد.

این ویژگی ها به طراح رابط کاربری کمک می‌کند تا علاوه بر انجام موفقیت آمیز ساخت وب سایت در نهایت تجربه کاربری مثبتی را برای بازدیدکنندگان بر جای بگذارد.

تجربه بصری

طراحی رابط کاربری بر تجربه بصری کاربر تمرکز دارد. این تعریف دربرگیرنده آن است چگونه یک کاربر با یک رابط کاربری ارتباط برقرار می‌کند؛ یعنی یک برنامه، یک بازی ویدیویی یا یک وب سایت با چه ظاهری با مخاطبین خود در ارتباط خواهد بود.

همه چیز در مورد چگونگی حرکت کاربر از نقطه A به نقطه B و پارامترهای بصری مورد نیاز در این راه است. کار طراح رابط کاربری این است که تمام صفحات را بی نقص و طبق طراحی سایت حرفه ای ایجادکند.

طراح رابط کاربری باید در هنگام درست کردن سایت در مورد عناصر بصری و خواص تعاملی آنها که حرکت کاربر را تسهیل می‌کند، تصمیم بگیرد. لذا آشنایی این فرد با این عناصر، استفاده صحیح و به جا از آنها، چگونگی ترکیب رنگ ها و هارمونی مناسب آنها بسیار مهم است.

خلاقیت

طراحان این حوزه باید در مورد کاربر انسانی و چگونگی فعالیت ذهن آنها فکر کنند؛ چرا که با استفاده از الگوهای بصری مانند رنگ آمیزی در نهایت کاربر را به سمت هدف خود هدایت خواهند کرد.

“خودآموز” در این مورد کلمه کلیدی است. طراح رابط کاربری باید یک موجود خلاق باشد؛ خود را در قالب مخاطب قرار دهد، خواسته ها و حرکات مخاطب را پیش بینی کند و سپس از آنها برای طراحی عناصر بصری و تعاملی استفاده کند.

مثلا شما از یک برنامه برای جستجوی آپارتمان استفاده می کنید. یک لیست ویژه شما را جذب می کند؛ بنابراین برای دیدن آن کلیک می کنید. یک لیست کامل در طول صفحه به شما نمایش داده میشود که طول آن از صفحه نمایش شما بیشتر است؛ شما می دانید تصاویر بیشتری وجود دارد، بنابراین انگشت خود را روی صفحه میکشید تا ادامه گالری را مشاهده کنید. دستورالعملی برای انجام این کار وجود نداشت ! به نوعی، شما فقط می دانستید.

این کار طراح رابط کاربری است. آنها در مورد آنچه کاربر انتظار دارد، فکر می‌کنند و رابط کاربری برنامه را بر این اساس طراحی می کند.

روحیه همکاری

به عنوان یک طراح باید برای درست کردن سایت آماده همکاری با دیگران باشید. از مشتری و طراح تجربه کاربری گرفته تا توسعه دهندگان.

در آغاز فرآیند درست کردن سایت، می توانید انتظار داشته باشید که با مشتری و طراح UX همکاری کنید. در نهایت، شما باید طراحی خود را به توسعه دهندگان تحویل دهید. در نتیجه توانایی ایجاد روابط در بین تیم های مختلف به وضوح برای موفقیت پروژه های شما بسیار مهم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای خرید رایو تماس بگیرید!