ایجاد وب سایتساخت وبسایت سازطراحی سایتنرم افزار طراحی وب سایت

استانداردهای روز برنامه نویسی وب

استانداردهای روز برنامه نویسی وب و ساخت وب سایت مجموعه قوانینی است که رعایت آنها برای دستیابی به طراحی وب سایت حرفه ای الزامی می‌باشد.

استانداردهای روز برنامه نویسی وب که توسط کنسرسیوم جهانی وب (W3C) اعلام میشود دستورالعمل های فنی و عمومی برای ساخت وب سایت و سایر برنامه های وب است. این استانداردها یک پلت فرم است که به طراحان وب و توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های کاربردی و تعاملی برای طیف وسیعی از دستگاه ها کمک می کند.

استانداردهای روز برنامه‌ نویسی وب

در ادامه ما به استانداردهای روز برنامه نویسی وب و طراحی وب سایت حرفه ای نگاه خواهیم کرد، اینکه چرا باید انتخاب کنید که با استفاده از استانداردها طراحی کنید و اینکه چگونه استانداردها بر روی طراحی وب سایت تاثیر میگذارند.

HTML & CSS

در هر صفحه وب، شما HTML و CSS را خواهید یافت. اولی ساختار صفحات وب را فراهم می کند و دومی طرح بصری و صوتی را فراهم می کند. برای مثال HTML از نشانه گذاری (عناصر، برچسب ها و غیره) برای ساخت اسکلت هر صفحه استفاده می‌کند.

از سوی دیگر، CSS، به شما اجازه می‌دهد رنگ ها، فونت ها و طرح بندی های وب را تعریف کنید.

HTML5 و CSS3 آخرین نسخه های HTML و CSS هستند. شما می توانید در مورد استانداردهای HTML5 و CSS3 در W3schools اطلاعات بیشتری کسب کنید.

XHTML یک فرم دیگر از HTML است که از XML (Extensible Markup Language زبان نشانه گذاری) برای اضافه کردن کمی پیچ و تاب استفاده می کند.

استانداردهای جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت برای افزودن تحرک و پویایی به صفحات وب و بهینه سازی سایت مورد استفاده قرار می گیرد.

این زبان به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه هایی را ایجاد کنند که هنگام بارگذاری صفحه یک رویداد را اجرا کنند.

استانداردهای روز برنامه نویسی وب مربوط به ساخت وب سایت و طراحی وب سایت حرفه ای با جاوا با نام ECMA standards در دسترس میباشد.

گرافیک

W3C استانداردهای روز برنامه نویسی وب را ارائه می دهد که به طراحان وب کمک می کند تا ایده های خلاقانه و کاربردی خود را در طراحی تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری پیاده سازی نمایند.

به بیان دیگر، کنسرسیوم وب جهانی برای طراحی وب سایت حرفه ای و ساخت وب سایت، استانداردهایی را فراهم می کند تا تمام ابزارهای گرافیکی از جمله عکس ها، نقشه ها، نمودار ها، طرح ها و نمودارها را در بین سایر فرم های تصویری و در چهارچوب مناسب با وب سایت خود ایجاد کنید.

یک سایت ساز آنلاین مانند سایت ساز رایو؛ در طراحی پوسته یا قالب سایت که برای ساخت سایت در اختیار کاربران قرار میدهد، باید از این قوانین پیروی کند.

صوت و تصویر

صدا، موسیقی و تصاویر متحرک می تواند تا حد زیادی تجربه کاربری (UX) مثبت را در ساخت وب سایت و طراحی وب سایت حرفه ای افزایش دهد.

W3C شما را با استانداردها و استفاده صحیح و به جا از ابزراهای صوتی و تصویری در هر وب سایت آشنا می‌کند.

استاندارهای بین المللی

اگر شما تفاوت های فرهنگی و نیازهای مختلف مردم را در هنگام ساخت وب سایت و طراحی وب سایت حرفه ای نادیده بگیرید در نهایت وب سایتی دارید که تنها برای استفاده ی افراد محلی مناسب است.

W3C استانداردهای بین المللی را ارائه می دهد که شما را قادر می سازد تا برنامه های کاربردی را ایجاد کنید که برای افراد بیشتری در سراسر جهان در دسترس و مفید هستند.

حریم خصوصی

حریم خصوصی یک نگرانی عمده در جهان آنلاین است. کاربران از سراسر دنیا اطلاعات شخصی خود را در سیستم های وب ذخیره می کنند. به این ترتیب، مهم است که دستورالعمل هایی داشته باشید که به کاربران کمک می کند حریم خصوصی خود را حفظ کنند.

دیگر استانداردهای W3C

W3C مشخصات بیشتری را برای موارد زیر ارائه می دهد:

  • مرورگرها: دستورالعمل های مشخصی برای سازگاری با انواع مرورگر وجود دارد
  • وب سرویسها: اگر شما با نرم افزارهای سازمانی آشنا باشید، قطعا نام وب سرویس را شنیده‌اید؛ انواع وب سرویس ها و استاندارهای مربوطه مانند HTTP، SOAP، XML، SPARQL و WSDL توسط کنسرسیوم جهانی وب تعریف شده‌اند.
  • Web of Devices: با در نظر گرفتن تعدد و تنوع موجود برای دستگاه های هوشمندی که کاربران برای دسترسی به وب استفاده میکنند، قوانین مشخصی برای طراحی ریسپانسیو نیز وجود دارد. W3C به شدت تاکید دارد تا دسترسی به وب را در هر زمان و هر مکان و با استفاده از هر دستگاه فعال کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای خرید رایو تماس بگیرید!